Otizmle savaşmıyor, onu bir varoluş durumu olarak görüyoruz. Sizin varoluş durumunuz gibi, bizimki gibi… Göz rengimizden, türlü becerilerimizden ve elbette bazı beceriksizliklerimizden ibaret değiliz, öyle değil mi? Peki, otizm tanısı konmuş çocuk ya da yetişkin neden bir rapordan ibaret olsun, neden bir tanı, onun isminden dahası varlığından, varlığının kendisinden daha öne çıksın! Bu pek tuhaf hatta saçma gelmiyor mu size?

Başka Dünyaların Ustaları projesi, General Klima’nın hayata dezavantajlı bir başlangıç yapan bireylere destek vermek arzusundan doğdu; aynı amaç uğrunda çalışan bir grup sanatçı, uzman, eğitmen, aktivist, gönüllü ve ebeveynin katılımıyla da şekillenip son halini aldı.

Ve böylece otizmli yetişkin ve çocuklarla uzun yıllardır çalışma deneyimine sahip çekirdek kadromuz, çeşitli dernek ve kurumlarla dirsek teması içerisinde ilk periyodu 5 ay sürecek bir dizi atölye tasarladı. Aylardır süren hazırlık sürecimizin sonucunda da Ocak 2017 itibariyle atölyelerde çalışmaya başladık.

BAŞKA DÜNYALARIN USTALARI
http://www.baskadunyalarinustalari.org/